Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ha állami ösztöndíjas képzésre vettek fel titeket, de valami miatt félbehagyjátok az egyetemet, az azzal járhat, hogy vissza kell fizetnetek a tandíj teljes vagy részleges összegét. Mutatjuk az erre vonatkozó szabályokat.
Alapvetően a hallgatói szerződés aláírásával megígéritek, hogy elvégzitek a képzést. Ha valamiért mégis félbehagynátok, akkor annak következményei lehetnek, de vannak kiskapuk.
Július 24-én kiderül, kiket vettek fel valamelyik magyar egyetem képzésére. Mutatjuk, melyik tíz állami ösztöndíjas nappali képzésen lesz a legnagyobb a verseny.
Nem kell komoly fejszámolásokat végeznetek ahhoz, hogy megtudjátok még meddig tudtok ingyenesen tanulni az egyetemen. Mutatjuk, hogy hol tudjátok megnézni.
A korábbi évek felvételi tájékoztatóiban nem szerepel, az ideiben viszont már benne van, hogy hányan tanulhatnak állami ösztöndíjasként a különböző képzési területeken. Utánajártunk, hogy a gazdasági szakokon összesen hány államis helyet hirdetnek meg az egyetemek és főiskolák.
Elindult az egyetemi felvételi és ahogy korábban, úgy idén is sokan próbálnak majd meg állami ösztöndíjas helyet szerezni. De mit kell vállalni cserébe az "ingyenes" félévekért? Mutatjuk.
Több ezer hallgató jár jól az átsorolási szabályok átírásával – derül ki azokból a tájékoztatókból, amelyeket az egyetemek hoztak nyilvánosságra az elmúlt hetekben. Ettől a tanévtől ugyanis nem a minisztérium, hanem maguk a felsőoktatási intézmények dönthetnek arról, milyen teljesítményt várnak el a hallgatóktól az ingyenes oktatásért „cserébe”.
Mennyi ideig tanulhatok állami ösztöndíjasként a felsőokatásban? Ha passziváltatom magam, azzal is tovább fogynak a felhasználható támogatott féléveim, és a párhuzamosan képzések hogyan számítanak bele a támogatási időbe? Összeszedtük az állami ösztöndíjjal kapcsolatban leggyakrabban ismételt kérdéseket, mutatjuk a tudnivalókat.
Nem lesz több központi átlagokhoz igazított átsorolás a tavaszi félév végén. A felvételi pluszpontok és a nyelvvizsgamentes diplomakiadás mellett, újabb területen kapnak nagyobb döntési szabadságot az egyetemek.
Elkezdtétek az egyetemet ősszel, de már látjátok, hogy nem ez lesz a ti utatok és otthagynátok az egyetemet? Mutatjuk, mivel kell számolnotok, ha félbehagytok egy már megkezdett állami ösztöndíjas képzést.
Fontos már az első félév előtt tudni, milyen ösztöndíjakra pályázhattok majd az egyetemen. Cikksorozatunk első részében a legfontosabb ösztöndíjat hoztuk el nektek: mutatjuk, milyen szabályok vonatkoznak a tanulmányi ösztöndíjra.
A legtöbb egyetemi szakon van lehetőségetek arra, hogy állami ösztöndíjjal tanuljatok. Összeszedtük, mit kell tudnotok erről a képzési formáról, ki finanszírozza a tanulmányotokat, és mit kell vállalnotok cserébe.
Már jelentkezhettek a pótfelvételiben meghirdetett szakokra, azonban az alapszabály továbbra is az: bizonyos szakokon csak önköltséges képzéseket hirdetnek az egyetemek. Megnéztük, milyen szakokon találtok ingyenes helyet.
Azt már mindenki tudja, hol tanulhat majd tovább szeptembertől. De azzal is tisztában vagytok, hogy mit kell vállalnotok a hallgatói szerződésben, ha államilag támogatott formában kezditek el az egyetemet vagy főiskolát?
Ha már készülődtök a következő félévre és államilag támogatott képzésen tanultok, akkor nagyon fontos, hogy képben legyetek azzal, összesen hány félévet tanulhattok ingyenesen. Számoljunk!